Yapay Zeka ile Değişen Eğitim Modelleri

yapay-zeka

Hızlı değişen teknolojiyle birlikte telefonlarımız ve kişisel asistanlar gündelik yaşantımızda bizlere destek olmaya devam ediyor. Yapay zekada bu teknolojilerin merkezinde yer alıyor ve gelişen algoritmalar ile birlikte hayatımızın daha çok içine giriyor.

Yapay zeka uygulamalarının en önemli özelliği bizlerin soruların cevap vererek daha akıllı hale geliyorlar. Bu bağlamda değerlendirince eğitim modellerimizi bu teknolojik gelişmelere bağlı olarak daha yenilikçi düşünce üretme ve doğru bilgiye ulaşma metotları geliştirerek yeniden yapılandırmamız gerekiyor.

Aklımıza bir soru takılınca “Google Amcaya Sormak” deyiminin yanında internette doğru bilgiye erişimin hiçte kolay olmadığının farkında olarak, eğitim sistemimizi yenilikçi düşünce üretme ve ekip çalışması temelli yeniden yapılandırmaya ihtiyacımız var.

Dünya ekonomik formunun açıkladığı rapora göre ilkokulda olan çocuklarımızın %65’i şu anda icat edilmemiş bir işte çalışacak ve bu gelişen teknolojinin hızına ancak eğitim ile ayak uydurabileceğiz.

 

Kaynak : TechCrunch

The message will be closed after 20 s